Michał Inglot oficjalna strona twórcy

Idź do spisu treści

Menu główne

O mnie

Menu

Dom rodzinny, jego atmosfera oraz to co nas otacza za dziecka, chcąc nie chcąc wywiera na nas wpływ i kierunek jaki obierzemy w życiu dorosłym. Miałem szczęście.
Otaczałem się dużą dawką kultury i sztuki. Dom,  w którym się wychowałem to dom profesjonalnego artysty malarza, który odbiegał od tradycyjnych domów moich rówieśników. Od dziecka uczestniczyłem w wernisażach, koncertach i innych wydarzeniach kulturalnych.
Moją pasją były jednak od zawsze woda i ryby.
Gdzieś po drodze był dylemat czy pójść w artystyczną drogę idąc na akademię muzyczną czy pozostać jednak wierny swoim ówczesnym pasjom.
Tak za sprawą pasji zostałem specjalistą od ryb  i spełniłem jedno ze swych marzeń by pracować w zawodzie.
Pozostała we mnie jednak ta zaszczepiona za dziecka artystyczna dusza, która do tej pory nie pozwala mi odłożyć gitary i zabiera ostatnie wolne chwile by tworzyć.
Tworzyć głównie muzyczne obrazy ale także ilustracje czy krótkie filmy często tematycznie związane z pracą. Czasami uda mi się zrobić jakieś niebanalne zdjęcie.
Na szczęście żona jak i dzieci kochają te moje, wydawało by się sprzeczne, światy.
Czasem uda mi się coś nagrać lub zagrać koncert. Świat jednak na co dzień kręci się dziś wokół pracy oraz naszych dzieci, choć wierzę, że jak już trochę odrosną, coś wspólnie stworzymy (nie tylko z klocków lego;)

Trochę historii
Choć w duszy grało mi już za dziecka to moja przygoda z muzyką zasadniczo zaczęła się wyjatkowo późno. Rok 1997 to oficjalna data powstania punkrockowego zespołu Toxic Grass z Lublińca i okolic.
Nieudolne pierwsze garażowe próby a potem poważniej w miejscowym MDK  i kilka mniej lub bardziej udanych koncertów dla lokalnych społeczności. Ale tak powstawała moja muzyka. Gdzieś plątała się pomiędzy jednymi a drugimi znajomymi tak by się  końcu uwolnić i iść swoja drogą…Takie małe archiwum mojej twórczości z lat szalonego buntu i beztroskiego punk rock and rolla
tutaj:
(kliknij w irokeza;)


fot. Krzysztof Inglot

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego